Z uwagi na bezpieczeństwo naszych pacjentów pierwsza wizyta w naszej klinice wiąże się z wywiadem medycznym niezbędnym do dalszego postępowania, w zawiązku z czym prosimy również o zapoznanie się z informacjami zawartymi w zakładce Przed pierwszą wizytą oraz o wypełnienie zawartego tam formularza.

To właśnie bezpieczeństwo pacjentów jest dla nas najważniejsze. Nasz personel podczas wizyt w gabinetach czuwa nad tym, by dla każdego pacjenta został przygotowany, sterylny i zafoliowany zestaw narzędzi.

W gabinecie czeka na Państwa wysterylizowany zestaw końcówek (turbina, kątnica, końcówka do dmuchawki, końcówka do ssaka).

Sama dezynfekcja nie jest wystarczającym środkiem zapobiegającym rozwojowi wszystkich bakterii, dlatego stosujemy sterylizację, która niezawodnie eliminuje wszystkie bakterie, wirusy, grzyby i ich formy przetrwalnikowe.

Narzędzia przed umieszczeniem w autoklawie są dezynfekowane specjalnie do tego celu przeznaczonymi płynami oraz myte w oczyszczaczu ultradźwiękowym. Następnie są pakowane hermetycznie i sterylizowane. W tym zakresie spełniamy wszelkie europejskie normy oraz wymogi Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie.

Przed przyjęciem kolejnego pacjenta nasz personel dezynfekuje powierzchnie robocze w gabinecie specjalnymi płynami.

Nasze gabinety dezynfekowane są również z wykorzystaniem lamp emitujących promieniowanie nadfioletowe.

Wiele naszych materiałów (chusteczki, kubki, ślinociągi) jest jednorazowego użytku, by jeszcze bardziej ograniczyć możliwość rozwoju bakterii chorobotwórczych.

Nasza klinika posiada cyfrowy aparat RTG, którego atutem jest emitowanie wielokrotnie niższej dawki promieniowania niż to ma miejsce w nadal stosowanych aparatach analogowych. Również znajdujący się w naszym posiadaniu tomograf komputerowy należy do aparatów emitujących najniższe w swojej klasie promieniowanie rentgenowskie, niewiele większe od tego, jakie ma miejsce przy wykonywaniu do tej pory zdjęć pantomograficznych. Ponadto nasz personel został przeszkolony w zakresie ochrony radiologicznej pacjenta.

Staramy się eliminować również inne możliwe przyczyny Państwa stresu powodowanego wizytą u stomatologa:

  • dbamy, by nie dochodził do Państwa wzmagający dyskomfort dźwięk wiertła – w poczekalni można usłyszeć kojącą nerwy muzykę, a pacjentów po przekroczeniu drzwi naszej kliniki wita kwiatowa woń daleka od zapachu typowego gabinetu;
  • nasz personel jest uśmiechnięty i gotowy, by odpowiednio zareagować na Państwa potrzeby;
  • mając na uwadze Państwa komfort psychiczny, staramy się unikać sytuacji, gdy pacjent zmuszony jest oczekiwać zbyt długo na swoją wizytę;
  • proponujemy Państwu bezbolesne leczenie z wykorzystaniem nie tylko najnowocześniejszych środków znieczulających, ale również możliwość wyboru zabiegu w sedoanalgezji w obecności anestezjologa.

U nas mogą Państwo naprawdę poczuć się komfortowo, bezpiecznie i jeśli nie zlikwidować, to na pewno z naszą pomocą zminimalizować stres związany z wizytą u dentysty.

klinika_73-2