Istnieją określone przeciwwskazania do takiego postępowania. Są nimi: stany zapalne tkanki kostnej w okolicy wszczepianego implantu, brak odpowiedniej ilości kości, nieodpowiednia jakość kości itd.

Po wykluczeniu ewidentnych przeciwwskazań do lekarza prowadzącego należy decyzja, czy wszczep zostanie wprowadzony bezpośrednio, czy należy zastosować postępowanie dwuetapowe, przy wykonaniu zabiegów zachowujących wyrostek zębodołowy. Obecnie do dyspozycji są różnego kształtu i budowy implanty zębowe i można zastosować różne procedury zabiegowe z wykorzystaniem biomateriałów pozwalających na odbudowę kości i tkanek miękkich. Dzięki temu można przeprowadzić implantację natychmiast po ekstrakcji. Jednak bezpośrednia, natychmiastowa implantacja jest zabiegiem trudnym, wymagającym doświadczenia. Nieodpowiednie umieszczenie wszczepu w wyrostku zębodołowym (zbyt głębokie, zbyt płytkie, dowargowe itd.) kończy się, szczególnie w odcinku przednim szczęki, jednym z najgorszych niepowodzeń: komplikacją w postaci fatalnej estetyki odbudowy protetycznej.

W naszej klinice wykonujemy natychmiastową implantację, ale tylko w szczególnych przypadkach, biorąc pod uwagę nie tylko ilość i jakość kości, ale także to, jaka jest budowa dziąsła, kształt girlandy dziąsłowej, jak wysoko umieszczona jest linia uśmiechu, jakie są warunki zgryzowe, jakie są wymagania estetyczne pacjenta, w jaki sposób pacjent będzie współpracował z lekarzem w dalszym postępowaniu leczniczym. Właściwe przygotowanie, zaplanowanie zabiegu i przeprowadzenie procedury, oparte na świadomości i umiejętności wynikającej z doświadczenia ma tu kluczowe znaczenie. Metodę tę można zastosować, ale po rozważeniu wszystkich innych możliwości leczenia.

Zęby zakwalifikowane do ekstrakcji

Zintegrowane implanty po implantacji natychmiastowej tuż po usunięciu zębów

3-korony-protetyczne-na-wszczepach

Korony protetyczne na wszczepach

Zapisz się na wizytę