Dentsply Sirona Implants Kongres 19-20.10.2018

Tematami IX edycji kongresu Dentsply Sirona Implants były m.in.: cyfrowe rozwiązania w implantologii, mikro i makro chirurgia, koncepcje w leczeniu bezzębia. W tegorocznym wydarzeniu wzięły udział autorytety z Polski jak i z zagranicy. Dr hab. n. med. Piotr Majewski wygłosił wykład pt. „Biologiczne i kliniczne aspekty kwalifikacji do zabiegów rekonstrukcji wyrostka zębodołowego w implantologii”.  

25.10.-27.10 CEIA (Central European Implant Academy)

Wśród wykładowców tegorocznego spotkania CEIA znaleźli się uznani praktycy z zakresu implantologii, periodontologii oraz chirurgii m.in. prof. Stephen J. Chu, prof. Marzena Dominiak oraz prof. Gulio Rasperini. Patronem naukowym  spotkania był dr hab. n. med. Piotr Majewski. 25 października odbyły się warsztaty praktyczne  o tematyce: „Okołoimplantologiczne techniki pracy. Praktyczne innowacje periochirurgiczne” pod kierunkiem prof. Gulio… Czytaj więcej »

Poznań 20-22.09.2018 Kongres Unii Stomatologii Polskiej

Dr n. med. Krzysztof Gronkiewicz oraz dr hab. n. med. Piotr Majewski podczas Kongresu Unii Stomatologii Polskiej w Poznaniu prowadzą jako eksperci panele dyskusyjne dotyczące implantologii i implantoprotetyki. Dr n. med. K. Gronkiewicz w piątkowe popołudnie poprowadzi panel pt. „Starzejące się społeczeństwo. Rehabilitacja protetyczna pacjentów bezzębnych i z uzębieniem resztkowym z zastosowaniem implantoprotez zębowych”, natomiast… Czytaj więcej »

09.2018 r. New York University College of Dentistry: “Current Concepts in American Dentistry: Advances in Implantology and Oral Rehabilitation”.

Dr hab. n. med. Piotr Majewski w dniach 17 – 21 września 2018 r. jako ekspert w dziedzinie implantologii bierze udział na zaproszenie New York University College of Dentistry w międzynarodowym programie edukacyjnym „Najnowsze koncepcje w stomatologii amerykańskiej; postępy w implantologii i rehabilitacji jamy ustnej”. Podczas spotkania na uniwersytecie w Nowym Jorku dr hab. n…. Czytaj więcej »

Autorski podyplomowy program Periodonologiczno – Implantologiczny profesora Markusa Huerzelera

  21 czerwca 2018 Szkolenie z mikrochirurgii. Autorski podyplomowy program Periodonologiczno – Implantologiczny profesora Markusa Huerzelera, na codzień prowadzony w prywatnym Centrum w Monachium, odbywa się po raz kolejny w Instytucie Stomatologii UJ w Krakowie. Moderatorem spotkanie jest  dr hab. n.med. Piotr Majewski. Pierwszy moduł programu w dniu 21.06.2018 wprowadza w zagadnienia mikrochirurgii niezbędne do prawidłowego planowania chirurgii… Czytaj więcej »

Życzenia Bożonarodzeniowe

Życzenia Bożonarodzeniowe

Drodzy Państwo Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku pragniemy podziękować za kolejny rok, w którym obdarzyli nas Państwo swoim zaufaniem. Życzymy, aby przy świątecznym stole nie zabrakło miłości, ciepła i rodzinnej atmosfery. Aby ten czas był dla Państwa okresem spokoju, wytchnienia i radości. Zaś w Nowym Roku życzymy dużej dozy optymizmu… Czytaj więcej »

CEIA 2017

13.10 i 14.10 odbywa się w Krakowie sympozjum naukowe. Dzisiaj prof. Dennis Tarnow – główny wykładowca pierwszego dnia – przez 5 godzin będzie dzielił się swoimi doświadczeniem z zakresu komplikacji i niepowodzeń w implantoprotetyce. W drugim dniu sympozjum włoska estetyka a komplikacje w implantoprotetyce, z udziałem prof. Roberto Cocchetto i dr Francesco Amato. W trakcie… Czytaj więcej »

Zyczenia Wielkanocne

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa, a także odpoczynku w rodzinnym gronie życzy – Zespół Kliniki Implantologiczno-Stomatologicznej

31.03.2017-01.04.2017 Zimmer Biomet Institute/ Barcelona

Tematyka Kursu: Procedury leczenia w szczęce i żuchwie w strefie estetycznej. Prowadzący: dr hab. n. med. Piotr Majewski oraz Jaime Jimenez Garcia, D.D.S., PhD Poziom szkolenia: średniozaawansowany i zaawansowany Instytut Zimmer Biomet to przykład transformacji tradycyjnej formy szkoleń w rewolucyjną, możliwie najlepiej przybliżającą rzeczywistość. Każdy Instytut jest wyposażony w najnowsze narzędzia dentystyczne oraz unikalne “żywo reagujące” fantomy. Uczestnicy kursów mają okazję wysłuchać teorii w nowoczesnych salach szkoleniowych oraz przełożyć… Czytaj więcej »

Implanty: Idea – Sztuka – Praktyka 2016 (17 listopada 2016 – 20 listopada 2016)

W dniach 17 – 20 listopada odbędzie się w Warszawie  Kongres Implantologiczny Wydawnictwa Kwintesencja IMPLANTY: Idea-Sztuka-Praktyka. Kongres będzie się składał z części praktycznej oraz teoretycznej. Wykładowcy zaproszeni na Kongres Dr Alessandro AGNINI (Włochy) , Prof. Dr med. Dr med. dent. Bilal AL-NAWAS (Niemcy) , Dr med. dent. Ueli GRUNDER (Szwajcaria), Prof. Dr med. dent. Fouad… Czytaj więcej »