_mg_6882-1Kursy podstawowe, chirurgiczny i protetyczny, wprowadzają w tematykę implantologii w zakresie zabiegów chirurgicznych implantacji oraz specyfiki wykonywania prac protetycznych na wszczepach. Jest to wiedza głównie praktyczna. Lekarze wykonują poszczególne zabiegi na fantomach.

Kursy zaawansowane dają lekarzom możliwość podniesienia kwalifikacji i umiejętności zabiegowych w zakresie implantologii. Kursant wykonuje zabieg u swojego pacjenta pod okiem i przy asyście lekarza prowadzącego szkolenie. Każdy zabieg jest indywidualnie planowany i omawiany. Lekarze mają sposobność zaznajomienia się z nowymi technikami z zakresu implantologii, regeneracji tkanki kostnej i kształtowania tkanek miękkich. Szczególny nacisk położony jest na implantację w odcinku estetycznym i regenerację tkanek, podnoszenie zatok szczękowych różnymi metodami kondensacji kości itp. Kursy zaawansowane odbywają się w grupach maksymalnie 5-osobowych, tak aby każdy mógł bezpośrednio obserwować zabieg. Lekarze mają również sposobność konsultacji lub wykonania etapu protetycznego u swoich pacjentów, którzy stanowią trudny przypadek implantoprotetyczny.

Zapraszając do udziału w kursach, mamy nadzieję, że przyniosą one Państwu wiele korzyści we własnej praktyce implantologicznej. Wszystkich zainteresowanych podniesieniem własnych kompetencji zawodowych zachęcamy do zapisów.

 

Zapisy